Zwrot podatku z Norwegii Ropczyce

Zwrot podatku z Norwegii Ropczyce


Nasze biuro rachunkowe zajmuje zwrotem zagranicznych podatków.

Profesjonalnie wykonamy usługę zwrotu Twojego podatku z Norwegii .

Jeśli legalnie pracowało się w Norwegii, to z wynagrodzenia była potrącana kwota na podatek dochodowy, który został odprowadzony do Norweskiego Urzędu Skarbowego jako zaliczka.
Po zakończeniu roku Twoim obowiązkiem ( tak jak w Polsce )jest dokonać rozliczenia podatku dochodowego od otrzymanego wynagrodzenia za pracę.

Często z rozliczenia otrzymuję się zwrot części, a czasami nawet całości odprowadzonego podatku. Nadpłata jest wynikiem istnienia różnych ulg i kwoty wolnej od podatku obowiązującej dla osób pracujących w Norwegii.

Można rozliczać się z małżonkiem co też będzie miało wpływ na zwrot podatku.
Rozliczenie się z norweskim urzędem skarbowym jest obowiązkowe.
W przypadku nie złożenia zeznania, norweski fiskus wysyła upomnienie, a następnie samodzielnie dokonuje rozliczenie na podstawie posiadanych informacji – ubiegłorocznych dochodów, danych od pracodawcy itp. Przy tym nie uwzględnia jednak należnych odpisów, a oprócz tego dolicza jeszcze karę oraz odsetki. Wyjaśnienie procedury zwrotu i kalkulację nadpłaty podatku otrzymasz bezpłatnie. Po oszacowaniu Twojego zwrotu , przystępujemy do realizacji usługi zwrotu.
W Norwegii dokumentem wystawianym przez pracodawcę jest Lonns-trekkoppgave (odpowiednik polskiego PIT-11). Informuje on o dochodach na terenie Norwegii w danym roku podatkowym. Dokument wystawiany przez Urząd Skarbowy to Selvangivelse.

Ten formularz zeznania podatkowego jest wysyłany do podatnika na zarejestrowany adres (w Norwegii lub Polsce). Zawiera on kody umożliwiające wysłanie zeznania podatkowego drogą elektroniczną do lokalnego urzędu podatkowego w Norwegii oku podatkowym.

<< powrót